گلستان ظرفیت تبدیل شدن به مقصد تفریحی را دارد

[ad_1]

براساس خبرهای موجود، علی اصغر مونسان شامگاه دوشنبه در آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گرگان اظهار کرد: تاکنون از رونق تفریحی و اهمیت آن صحبت کرده ایم اما شاهد اقدامات جدی دولت و مجلس در این حوزه نبوده ایم.

ایشان تاکید کرد: در حوزه تفریحی و صنایع دستی کشور می توانیم درآمد پایدار و شغل ایجاد کنیم و آن را به روستاها تسریع دهیم.

ایشان ادامه داد: ایجاد اشتغال در حوزه تفریحی و صنایع دستی می تواند به توزیع ثروت و عدالت اجتماعی منجر شود و با اندک سرمایه گذاری در این دو حوزه می توان شهرستان ها و روستا ها را صاحب درآمد کرد تا از مهاجرت آنها به کلان شهرها جلوگیری شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و تفریحی اضافه کرد: در دولت دوازدهم تلاش را برای این داشتیم در حوزه اقتصادی پویا باشیم و اشتغال قابل توجهی را در حوزه صنایع دستی و تفریحی ایجاد کنیم.

مونسان گفت: در برنامه ششم توسعه ایجاد یک میلیون شغل در سال پیش بینی شده و شاید کمی غیر ممکن به نظر برسد.

ایشان تاکید کرد: ایجاد این میزان شغل از حوزه صنعت میسر نیست و باید به حوزه آی تی و صنایع دستی و تفریحی توجه ویژه ای داشته باشیم.

مونسان گفت: هر گردشگر خارجی هزار و 200 دلار ارز به اندازه ۳۰ بشکه نفت برای کشور درآمدزایی دارد و باید از ظرفیت های مهم کشور  در حوزه تاریخی و طبیعی در این حوزه بهره ببریم.

ایشان بیان کرد: گلستان ظرفیت های بسیاری در جذب توریست تاریخی و فرهنگی و بوم گردی و طبیعت گردی ظرفیت دارد و باید از آن ها بهره برد.

به گفته ایشان، گلستان باید ایستگاه و  تفریحی باشد و  با توسعه زیرساخت ها به صنعت تفریحی استان گلستان رونق بدهد.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr