کره جنوبی بر جذب توریست از کشورهای مسلمان متمرکز می‌شود

[ad_1]

براساس آخرین خبرها به نقل از فوربس، دولت کره جنوبی قصد دارد تا ۱.۲ میلیون توریست مسلمان را در سال ۲۰۱۷ به این کشور بکشاند.  این رقم به معنی افزایش ۲۲ درصدی نسبت به حضور ۹۸۶ هزار توریست مسلمانی است که سال پیش راهی این کشور شده بودند.

یکی از راه‌های تلاش برای جذب مسلمانان به کره جنوبی ایجاد دوره‌های طولانی تخفیف در رستوران‌هاست. در حالی که سرانه مصرف الکل در کره جنوبی بیش از هر کشور دیگری است، و گوشت خوک یکی از غذاهای اصلی آنها را تشکیل می‌دهد و این می‌تواند عامل مهمی برای از دست دادن گردشگران مسلمان باشد، این کشور با ایجاد رستوران‌های حلال و ارایه تخفیف‌های بالا قصد دارد دیدنی‌های توریستی را برای مسلمانان افزایش دهد.

امسال از یکم سپتامبر تا ۳۱ اکتبر ۱۰۷ رستوران در سراسر این کشورتنها به ارایه غذای حلال آن هم با تخفیف برای مسلمانان پرداخته‌اند.

در حالی که پیدا کردن غذای حلال می‌توانست تاکنون یکی از سخت‌ترین کارها برای توریست‌های مسلمان باشد، مسئولان کره‌ای معتقدند با این کار مشکل مسلمانان در سفر به این کشور حل می‌شود.

کره اکنون بیشترین تمرکز خود را بر جذب توریست‌های مسلمان از جنوب شرقی آسیا مانند اندونزی و مالزی و نیز خاورمیانه گذاشته است. این کشور در حال افزایش دفاتر تفریحی خود در آسیای میانه است و یک دفتر تفریحی در ماه جولای در آلماتی قزاقستان دایر کرد.

این تمرکز برای کشوری که تنها هشت مسجد در سراسر آن وجود دارد کمی غیرمنتظره است اما افراد دخیل در صنعت تفریحی هر چیزی را ممکن می‌دانند.

برمبنای آمار مسلمانان در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۴۲ میلیارد دلار برای سفر هزینه کرده‌اند که البته شامل سفرهای زیارتی هم می‌شود. این رقم اندکی کمتر از هزینه‌هایی است که توریست‌های چینی در همان سال برای تفریحی هزینه کردند که برابر ۱۶۰ میلیارد دلار بوده است. هزینه آمریکایی‌ها برای تفریحی در همان سال ۱۴۳ میلیارد دلار بود.

تا کنون گردشگران چینی نیمی از توریست‌های کره جنوبی را تشکیل می‌دادند اما درگیری‌های کره شمالی و کره جنوبی در ماه مارس امسال موجب شد راه گردشگران چینی به کره جنوبی بسته شود.

مالزی که بزرگ‌ترین گروه گردشگران مسلمان را دارد تنها ۲ درصد از توریست‌های کره را تشکیل داده‌است. ورودی گردشگران از خاورمیانه نیز تنها ۲ درصد بوده است. در حالی که چین با ۴۹ درصد گردشگران کره‌ در سال پیش ۵.۶ میلیون توریست در کره جنوبی داشت.

با همه اینها صنعت کره جنوبی نگرانی زیادی ندارد چون در یک دهه اخیر شمار گردشگران خارجی به این کشور بیش از دو برابر افزایش یافته است و میزان هزینه‌ای که صرف می‌کنند سه برابر شده است. این افزایش بیش از همه برای برنامه‌های تلویزیونی، سینما و دیگر عوامل فرهنگی کره است که موفق به جذب جوانان جهان شده است.

کره جنوبی موفق شده تا به جز چین و ژاپن بیشترین توجه را از جوانان آسیای جنوب‌شرقی در زمینه فرهنگی بگیرد. این منطقه با دارا بودن جمعیت جوان بیش از همه به صنعت سرگرمی سازی کره جنوبی علاقه نشان می‌دهد.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr