کارگروه توسعه تفریحی ریلی استان اصفهان تشکیل شد

[ad_1]

به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و تفریحی اصفهان، فریدون الله‌یاری مدیرکل میراث فرهنگی این استان،  به‌همراه سیدرضا سادات‌حسینی مدیرکل راه‌آهن استان اصفهان و جمعی از مدیران این مجموعه از ایستگاه راه‌آهن اصفهان بازدید کرد و در پایان در نشستی با حضور مدیران اداره‌کل میراث‌فرهنگی و راه‌آهن استان اصفهان برگزار شد.

الله‌یاری در حاشیه این نشست گفت: این نشست با توجه به توان بالقوه فراوان استان اصفهان در راستای توسعه تفریحی ریلی و در راستای راه‌اندازی قطار تفریحی در استان اصفهان برگزار شد.

او تصریح کرد: با توجه به اینکه استان اصفهان جزو استان‌هایی است که خطوط ریلی متعددی در آن ایجاد شده و این خطوط در اکثر شهرستان‌های این استان موجود است و از آن طریق مرکز کشور به یکدیگر اتصال می‌یابند، در این نشست توافق شد با تشکیل کارگروه مشترک شامل کارشناسان ارشد اداره‌کل میراث‌فرهنگی و راه‌آهن استان اصفهان، مسیرهای تفریحی ریلی استان شناسایی شود و با راه‌اندازی قطار تفریحی، مشتاقان به تفریحی در داخل استان اصفهان، در مسیرهای پیش‌بینی شده با قطار ویژه‌ای که برای این موضوع اختصاص یافته است سفر کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و تفریحی استان اصفهان گفت: در حال حاضر، سه مسیر در داخل استان برای راه‌اندازی قطار تفریحی پیشنهاد شده که مقرر شد کارشناسان مطالعات لازم را در زمینه راه‌اندازی قطار تفریحی به‌انجام برسانند.

الله‌یاری در خصوص مشخصات این سه مسیر گفت: مسیر اول در شرق شهرستان اصفهان از شهر اصفهان به سمت ورزنه و تالاب گاوخونی پیش‌بینی شده و مسیرهای دوم و سوم به‌ترتیب مسیر تفریحی اصفهان به کاشان در مرکز و شمال استان و اصفهان به اردستان و زواره در شرق استان اصفهان است.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr