معاون سفیر اسپانیا با معاون میراث فرهنگی ایران ملاقات کرد

[ad_1]

براساس آخرین خبرها به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ محمد حسن طالبیان ظهر امروز  اول آبان ماه با ماریا دلوس فرناندس بولنس معاون سفیر اسپانیا در ایران درخصوص همکاری های متقابل دو کشور در زمینه حفاظت، احیاء و بهره برداری از آثار تاریخی دیدار و گفت و گو کرد.

«ماریا د لوس فرناندس بولنس» معاون سفیر اسپانیا در ایران با اشاره به میراث کهن و غنی دو کشور ایران و اسپانیا به امکان زمینه های همکاری های متقابل دو کشور اشاره کرد و گفت: قرار است آذرماه یکی از  اساتید دانشگاه اسپانیا که دارای سوابق و تجربیات کاری در زمینه حفاظت و بهره برداری از آثار تاریخی است به ایران سفر کند و به مدت دو روز در نشستی با حضور کارشناسان و متخصصان سازمان میراث فرهنگی و دانشگاه تهران به تبادل اطلاعات و تجربیات این حوزه بپردازد.

آنطور که فرناندس بولنس گفت: همکاری های جامعه دانشگاهی دو کشور در حوزه میراث فرهنگی می تواند پل ارتباطی با متخصصان حفاظت، احیاء و بهره برداری و علاقمندان سرمایه گذاری اسپانیایی با ایران باشد.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی ضمن استقبال از این پیشنهاد و با اشاره به همکاری های بین المللی کارشناسان و متولیان میراث فرهنگی کشور ایران را کشوری متمدن با دیدنی های تاریخی و فرهنگی کم نظیر دانست.

ایشان گفت: میراث فرهنگی کشور تنها شامل میراث ملموس نمی شود وایران به لحاظ تاریخی و میراث غیرملموس از پیشینه ای کهن برخوردار است.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr