مدیرکل جدید سازمان یونسکو معرفی شد

[ad_1]

به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و تفریحی، آدری آزولای یازدهمین مدیرکل یونسکو و دومین بانویی است که تاکنون مدیریت یونسکو را به عهده گرفته است. او متولد سال ۱۹۷۲ است و از فوریه ۲۰۱۶ تا می ۲۰۱۷ وزیر فرهنگ و ارتباطات فرانسه بوده است.

آزولای در پیام خود، ضمن تشکر از همه کشورهای عضو به‌خاطر این انتخاب گفت: انتظارات زیادی ابراز شده و مسئولیتی را که از این به بعد بر عهده‌ام است، درک می‌کنم.

او گفت: «ا در جهان پیچیده‌ای زندگی می‌کنیم و با چالش‌هایی مواجه هستیم که هیچ دولتی نمی‌تواند به تنهایی پاسخگو باشد. این چالش که همگی با آن آشنا هستید ”تشدید تاریک‌اندیشی، تهدید به جنگ، افراط‌گرایی، خشونت، تخریب محیط‌زیست، چالش تغییرات جوی، انکار تنوع که انکار دیگری است و در نهایت تمایلات پوپولیستی“ است. همزمان با این چالش‌ها، با انقلاب علمی و تکنولوژی بی‌سابقه‌ای مواجه هستیم که ارتباطمان را با دیگری خدشه‌دار می‌سازد.

آزولای تصریح کرد: درصورتیکه می‌خواهیم وجه انسانی این جهان را حفظ کنیم، درصورتیکه می‌خواهیم از درگیری‌ها جلوگیری کنیم، درصورتیکه می‌خواهیم در توافق نامه پاریس مشارکت داشته باشیم، باید به روح حاکم در یونسکو یعنی آموزش، فرهنگ از طریق میراث و تنوع، علوم، دفاع از آزادی بیان و دفاع از آزادی آفرینش پایبند باشیم.

پیش از ایشان ایرینا بوکووا از سال ۲۰۰۹ تاکنون سمت مدیرکلی یونسکو رابه عهده داشت. 

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr