مجوزی برای تخریب ساختمان «ژرژ یونانی» صادر نشده است

[ad_1]

خلیل جنامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شب گذشته پیش، پیامی در شبکه‌های مجازی مبنی بر تخریب ساختمان «ژرژ یونانی» منتشر شد که موضوع را در همان ساعت انتشار پیام پیگیری کردم.

ایشان گفت: با فرهاد میاحی «شهردار منطقه یک» تماس گرفتم و ایشان اعلام کرد هیچگونه مجوزی برای تخریب ساختمان ژرژ یونانی صادر نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان تصریح کرد: با توجه به اظهارات شهردار منطقه یک آبادان، انتشار پیام تخریب ساختمان ژرژ یونانی کذب بود و ظاهرا عده‌ای قصد شیطنت داشتند.

جنامی تاکید کرد: همه تلاش خود را برای حفظ آثار تاریخی آبادان انجام خواهم داد.

براساس خبرهای موجود، ساختمان «ژرژ یونانی» دارای تاریخچه‌ای متفاوت و جذاب است. خانواده‌ای از یونان بر اثر جنگ جهانی دوم از کشور خود کوچ کرده و به شهری فرسنگ‌ها دورتر می‌آیند و در خانه‌ای با معماری زیبا عکاسخانه‌ای بنا می‌کنند که سالیان سال ثبت کننده خاطرات مردم آبادان بوده‌اند. 

عکاسخانه‌ای که همه آبادانی‌های نسل گذشته بخشی از خاطراتشان را در همین مکان به ثبت رسانده‌اند تا زمانی که جنگ بار دیگر این خانواده یونانی را این بار در کشوری دیگر، آواره کرده و سرانجام تلخی را برایشان رقم می‌زند.

خانواده «میسالیدیس» که در آبادان به ژرژ یونانی معروف بودند هر یک گوشه‌ای آواره شده و از دنیا می‌روند و تنها این بنا با خاطره‌هایش باقی می‌ماند.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr