رشد ۲۵ درصدی ایران در حوزه تفریحی سلامت

[ad_1]

براساس خبرهای موجود، مراسم آغاز طرح عملیاتی تفریحی پزشکی در بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی با حضور نمایندگانی از ۳۷ کشور جهان و فعالان بخش خصوصی در حوزه سلامت شب گذشته در هتل هما تهران برگزار شد.

در این برنامه علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تفاهم نامه بین سازمان تامین اجتماعی و کارگزاران خارجی پیرامون این موضوع رونمایی کرد و گفت: مزیت ما در تفریحی ایران وجود تفریحی مذهبی، بوم گردی و طبیعت گردی است که همه آنها در کنار هم می توانند یک هم افزایی ایجاد کنند تا افراد بتوانند همزمان تفریحی مذهبی و سلامت را تجربه کنند. ارزان بودن خدمات تفریحی به علاوه گونه های مختلف تفریحی و تخصص پزشکان در کنار هم ویژگی ها و مزیت های ایران در حوزه تفریحی سلامت است.

ایشان گفت: تفریحی به صورت عام به معنای ایجاد یک شبکه است. مطالعات نشان می دهد ما باید بین حلقه های مختلف با دانش افزایی این شبکه ها را ایجاد کنیم، از بازاریابی تفریحی تا حمل و نقل، هدایت و راهنمایی و سکونت گردشگران و یا ساختن هتل بیمارستان و یا اختصاص دادن بخشی از بیمارستان به هتلینگ.

ایشان گفت: باید برای آنهایی که می خواهند با قیمت های ارزان به ایران سفر کنند مکان های ارزان قیمت پیش بینی کنیم. در این باره می توان آنها را با بوم گردی ها ارتباط داد. پس فقط بیمارستان استاندارد کافی نیست؛ حمل و نقل، پرواز، اطلاعت پزشکی، حلقه های متصل به هم در جذب تفریحی سلامت است که  آن را در دستور کار قرار داده ایم.

ایشان گفت: جلسه ای در وزارت بهداشت با هدف ایجاد اشتغال و تفریحی سلامت داشتیم، بناست در برنامه اشتغال بتوانیم با مزیت های کشور بخش قابل توجهی از اشتغال را به این موضوع اختصاص دهیم و باید برای آن برنامه ریزی کنیم. در چند سال گذشته تفریحی سلامت بین ۲۰ تا ۲۵ درصد در ایران رشد داشته است. این رشد در جهان ۱۲ درصد بوده است. البته ما هنوز از کشورهای دیگر فاصله داریم چون آنها از قبل راه هایی را رفته اند.

ایشان گفت: گردشگران به علت درمان مدرن و یا خاصیت های درمان به ترکیه می روند. ما طبیعت گردی و همه این مزیت ها را با هم در ایران داریم.

ایشان گفت: مساله ما در تفریحی سلامت فقط عمل جراحی نیست بلکه زیست سلامت در ایران نیز مهم است. سه هزار چشمه آب معدنی مزیت ایران در این حوزه است برنامه دولت حمایت از تفریحی سلامت و ساخت بیمارستان هایی برای توسعه این بخش است. ما با کمک صندوق توسعه ملی، دادن فاینانس و مشارکت متخصصان از جذب سرمایه خارجی استقبال می کنیم و امیداریم سهم قابل توجهی در سطح بین الملل داشته باشیم.

در ادامه این برنامه، نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت:مجموعه هایی که سازمان تامین اجتماعی در اختیار دارد به همراه مجموعه های طبیعی مانند چشمه های آب معدنی می تواند پکیج مناسبی برای کشورهای همجوار در زمینه ورود گردشگر درمانی به ایران باشد. در سازمان تامین اجتماعی امکانات وسیعی در حوزه اقتصادی پزشکی و درمانی وجود دارد که می تواند در حوزه توریسم و درمان از آن استفاده کرد.

در حاشیه این برنامه، تفاهم نامه ای بین سازمان تامین اجتماعی و کارگزاران خارجی در حوزه جذب توریسم درمانی امضا شد. قرار است از این به بعد ۱۷ بیمارستان تامین اجتماعی و ۵ بیمارستان خصوصی در ۱۵ استان کشور با حمایت کارگزاران خارجی ایران در جذب توریست پزشکی فعالیت بیشتری داشته باشد.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr