جالب ترین جشن های دنیا

در هر گوشه از این کره خاکی ، هر ساله و در روزهای خاصی فستیوال ها و جشن های باشکوهی برگزار می شود که مردم آن کشورها از گوشه و کنار برای شاد بودن و پایکوبی گرد هم جمع می شوند …

در این مطلب قصد داریم به جشن های رنگی دنیا بپردازیم و با این جشن ها بیشتر آشنا شویم ؛

 

1- جشنواره “هولی”

هولی جشن مردم هندوستان است که با پاشیدن رنگ به سر و صورت و درو دیوار شهر به جشن و پایکوبی پرداخته و آمدن بهار را جشن می گیرند .

2- جشنواره جهانی “آتش بازی”

این جشنواره از دیدنی ترین جشنواره های آتش بازی دنیاست که بر روی پل معلق گوانگام کره جنوبی برگزار می شود . بیش از 2 میلیون نفر همه ساله به مدت 1 هفته برای تماشای این آتش بازی بسیار زیبا از سرتاسر کره برای تماشا می آیند .

3- جشن “سال نوی چینی”

هر سال و در اواخر ژانویه مردم چین جشن سال نوی چینی را همراه با رژه ارابه های رنگی و خاص جشن می گیرند . مردم برای این جشن لباس های سنتی و رنگی خود را به تن می کنند اما بیشترین طیف رنگی که در این جشن به چشم می خورد رنگ های قرمز و نارنجی می باشد.

4-جشنواره “یخ”

هرساله در چین مراسمی با عنوان جشنواره یخ برگزار می شود که در طی آن مردم به همراه فرزندانشان از سرسره های طویل یخی که در سرتاسر شهر به چشم می خورد پایین آمده و به شادی می پردازند . لازم به ذکر است که این جشنواره در شهر هاربین برگزار می شود و طرفداران بسیاری نیز در سرتاسر چین دارد.

5- جشنواره “بالن”

این جشنواره هر ساله و در ماه اکتبر در کشور آمریکا و در شهر کالیفرنیا برگزار می شود و طی آن هزاران بالن رنگی در آسمان به پرواز در می آیند . زمانیکه این بالن ها به دورترین نقطه از زمین می رسند ، هزاران نقطه رنگی در آسمان آبی به چشم می خورد که منظره بسیار زیبایی را در شهر ایجاد می کند .

 

  • نمونه های فوق تنها تعداد کمی از جشنواره ها و فستیوال های شاد و رنگارنگ دنیا بود . اما علاوه بر این ها کارناوال های بسیار زیادی و در مناسبت های مختلف در مناطق مختلف جهان برگزار می شود که تماشای آنها جذاب و دیدنی است .

 

 

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr