تشکل‌های مردم‌نهاد با آسیب‌شناسی در توسعه صنعت تفریحی موثر باشند

[ad_1]

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی،  نشست هم‌اندیشی تشکل‌های مردم‌نهاد با محمد محب‌خدایی معاون تفریحی با هدف استفاده از ظرفیت‌های مردمی در توسعه صنعت تفریحی شنبه ۲۷ آبان ۹۶ برگزار شد.

محمد محب‌خدایی معاون تفریحی در این نشست گفت: حوزه صنعت تفریحی، مشتمل بر همه حوزه‌هاست، یکی از مزیت‌های این حوزه این است که با حداقل‌ها، حداکثرها را ایجاد می‌کند.

او تصریح کرد: تشکل‌ها زحماتی را بر دوش دارند که با نیت خیرخواهانه این اعمال را انجام می‌دهند، بسیاری از کشورها  با استفاده از داشته‌ها و ظرفیت‌های خود درآمدهایی را برای مردم خود ایجاد می‌کنند، در صنعت تفریحی بدون هیچ بودجه و هزینه‌ای می‌شود اشتغال ایجاد کرد.

محب‌خدایی اضافه کرد: کار در صنعت تفریحی، کار بزرگی است، درصورتیکه بخواهیم در عرصه جذب توریست رقابت کنیم باید به داشته‌ها و ظرفیت‌های کشور روح بدهیم، یک گردشگر صرفا برای دیدن یک محیط خشک به کشوری سفر نمی‌کند، گردشگران می‌خواهند در سفرهایشان ندیده‌ها را ببینند.

معاون تفریحی گفت: درصورتیکه ما بخواهیم میراث‌فرهنگی، طبیعی و تاریخی حفظ شود باید بازده مالی و اقتصادی برای آن‌ها تعریف کنیم، باید در حوزه بازایابی تفریحی از تمام بخش‌ها استفاده کنیم، بسیاری از حوزه‌های تفریحی فعال دنیا بر معرفی و بازاریابی و رویدادهایی که برگزار می‌شود، استوار است.

او ادامه داد: وقتی محصول دست افرادی که تحت حمایت تشکل‌ها هستند به بازار مصرف برسد این افراد منتفع می‌شوند؛ بنابراین بازاریابی و معرفی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه شود، باید با استفاده از روش‌هایی که بتواند به‌صورت جمعی عمل کند، رویدادهایی را برای حوزه تفریحی تغریف کنیم.

محب‌خدایی گفت: در کشور ما ظرفیت‌های متفاوتی وجود دارد که می‌توانیم باید با استفاده از ظرفیت‌های تشکل‌های مردم‌نهاد این ظرفیت‌ها را به دنیا معرفی کنیم، شما می‌توانید برای توسعه نیات خیرخواهانه خود به صنعت تفریحی کشور کمک کنید و اشتغال و تولید را هم برای گروه‌های هدف خود توسعه بدهید.معاون تفریحی اضافه کرد: در بخش تفریحی هیچ محدودیتی برای فعالیت وجود ندارد چراکه تفریحی ماهیت‌های جالبی دارد و برای تمام اقشار و سنین مختلف زمینه فعالیت در این بخش وجود دارد.

محب‌خدایی گفت: هم‌افزایی تشکل‌های مردم‌نهاد در معرفی و بازاریابی ظرفیت‌های تفریحی موثر واقع شوند و در توسعه صنعت تفریحی اثرگذار باشند، تفریحی سفره بزرگی است که همه می‌توانند در کنار آن جمع شوند.

او ادامه داد: در اصل تفریحی باید بر پایه فعالیت جدی بخش خصوصی فعال شود، باید برای نوروز امسال با کمک بخش خصوصی برنامه‌های ویژه‌ای را داشته باشیم، همچنین برنامه‌هایی را باید برای رویداد “تبریز۲۰۱۸” تعریف کنیم.

معاون تفریحی تفریحی تصریح کرد: تشکل‌ها می‌توانند با هدفمند کردن نیات خود جامعه هدف خود را از طریق توسعه صنعت تفریحی منتفع کنند.

محب‌خدایی تصریح کرد: باید تلاش کنیم داشته‌هایمان ارزش خودشان را نشان دهند، بسیاری از شهرهای ما خوشبختانه به اصالت و هویت خود بازگشته‌اند، تداوم این جریان نیازمند حضور گردشگران و ایجاد چرخه اقتصادی در این مناطق است.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr