بهترین غذاهای مراکش

[ad_1]

غذاهای معروف مراکشی

مراکش ,کشوری در شمال  غربی آفریقا می باشد که آشپزی مردم این کشور بر اصول و تفاهمی از کشورهای آفریقا ،خاورمیانه،هند ،چین و مالزی است.

در مرکز مراکش بیشتر برای غذا خوردن از قاشق و چنگال استفاده می کنند ,اما در روستاهای این کشور مردم بیشتر با دست ,خصوصا دست راست برای غذا خوردن تاکید دارند.

یکی دیگر از سنت هایی که مردمان مراکش هنگام غذا خوردن دارند,استفاده از نان در همه وعده غذایی خود دارند.درصورتیکه قصد فهمیدن غذاهای مراکشی دارید حتما یک وعده غذایی رو مهمان اهالی مراکش بشوید.

غذاهای معروف مراکشی

طاجین

یکی از غذاهای معروف طاجین می باشد.این غذا با گوشت و ادویه های مخصوص همراه با میوه های مختلف طبخ می شود,که این غذا در ظروف سفالی میل می شود.

غذاهای معروف مراکشی

سوپ حریرا

یکی از سوپ های خوشمزه در مراکش سوپ حریرا می باشد,این سوپ بیشتر در ماه رمضان طبخ می شود .در این سوپ از گوجه فرنگی ،عدس ،نخودفرنگی،پیاز ،برنج ،گوشت و ادویه جات و گیاهان خشک و کمی روغن زیتون استفاده می شود.

غذاهای معروف مراکشی

ماهی چرمولا

این غذای کامل را ماهی چرمولا می نامند,این غذا همراه با ادویه جات و گیاهان خشک شده طبخ می شود که روی زغال ،گریل شده پخت می شود و همراه  با سس میل می کنند.

ir3393-4

ماکودا

یکی از غذاهای معروف دیگر مراکش ,ماکودا یا کیک سیب زمینی می باشد.این غذا ها که به راحتی می توانید در مراکش تهیه کنید حتی در خیابان های این شهر برای فروش وجود دارد.

غذاهای معروف مراکشی

زالوک

این غذا که بیشتر مواد تشکیل دهنده ی آن گیاهی می باشد,ماننده گوجه فرنگی ،بادمجان ،فلفل سبز ،هویج و زیره تهیه می شود.زالوک یک سالاد پخته شده می باشد.

غذاهای معروف مراکشی

چای نعناع

یکی از نوشیدنی های معروف مردم مراکش چای نعناع می باشد.

غذاهای معروف مراکشی

یکی دیگر از غذاهای معروف که در کنار خیابان ها فروخته می شود,بادمجان سرخ شده است که مخصوص گیاهخواران است.بادمجان ها را با فلفل قرمز آغشته می کنند و سرخ می کنند.

امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr