بخشی از دیوارهای اطراف میدان تاریخی ارگ کرمان فرو ریخت

[ad_1]

براساس خبرهای موجود، دقایقی قبل بخش جنوبی میدان ارگ کرمان فرو ریخت، بر اثر این حادثه چندین دستگاه خودرو دچار خسارت شدند، این بخش از میدان در مجاورت پروژه ساروج قرار دارد و این خطر وجود دارد که بخش های بیشتری از ضلع جنوبی میدان ریزش کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان در گفتگو با مهر اظهارداشت: ما نیز هم اکنون از این مساله مطلع شدیم و به سرعت کارشناسان میراث فرهنگی به میدان منتقل شدند و دلیل بروز ریزش و میزان خسارت به میدان تاریخی ارگ به زودی اعلام می شود.

محمود وفایی گفت: در پشت ضلع جنوبی میدان یک پروژه عمرانی در حال انجام است و باید ارتباط بین حادثه و این پروژه بررسی شود.

ایشان در خصوص ارتباط بین ریزش میدان و زمین لرزه های اخیر کرمان نیز گفت: در این خصوص نیز هیچ دلیلی در دست نیست اما امکان دارد که این امر هم تاثیر گذار باشد.

محمد مهدی افضلی، مسئول روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: کارشناسان هم اکنون در محل ریزش حضور دارند و در ابتدا کار آوار برداری شروع و در نهایت به سمت مقاوم سازی و مرمت بنا پیش خواهیم رفت.

ایشان میدان ارگ را یکی از میدانهای تاریخی شاخص کشور دانست و بیان کرد: بخشهایی از میدان تا 400 سال قدمت دارد اما این موضوع شامل همه قسمتهای میدان نمی شود.

افضلی گفت: پیاده راه میدان برای امنیت عابران در ضلع جنوبی بسته می شود.

ایشان بیان کرد: پیمانکار در حال مرمت این بخش از میدان بوده است، همچنین پروژه ساروج نیز در حال اجرا است و از سوی دیگر زمین لرزه های مداوم در کرمان نیز وجود دارد که هر یک از این عوامل می توانند موجب بروز حادثه باشند.

همچنین علی بهرامی، نایب رییس شورای شهر کرمان در بازدید از محل ریزش در میدان ارگ  گفت: این پروژه پیش از استقرار شورای جدید آغاز شده بود وقطعا علل آن را بررسی  و به آن ورود خواهیم کرد.

بهرامی گفت: خسارات وارده به خودروی شهروندان در صورتی که شهرداری مقصر باشد از سوی شهرداری پرداخت خواهد شد و در این زمینه شورا پیگیری ویژه خواهد داشت.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr