آبشار کرودی کن

[ad_1]

آبشار کرودی کن

یکی از آبشارهای تازه کشف شده ایران,ابشار کرودی کن می باشد.این آبشار که به تازگی که با گشت هوایی پدیدار مشاهده شده است.

اسم این آبشار برگرفته از زبان محلی ,مردمان آن منطقه می باشد.معنای اسم آبشار کرودی کن ,یعنی مرکب از کلمه های کر به معنای مه و دی به معنای دود است.این آبشار به دلیل ارتفاع آن باعث شده است که این اسم را انتخاب کنند.

چون آب از ارتفاع بسیار بالا سرازیر می شود و ذرات آب مانند مه پوششی بوجود می آورند.این آبشار در منطقه ای واقع شده است که دسترسی به آن همراه با خانواده کمی سخت می باشد.چون آبشار کرودی کن واقع در بین دیواره های سنگی بلندی از دو طرف در میان دره ای عمیق می باشد.

آبشار کرودی کن

به دلیل دسترسی دشوار که از بین دره ها باید به این آبشار رسید ,دره اطراف آبشار را دره زندان نامیده اند.در اطراف این آبشار وجود گیاهان روییده اند که به زیبایی آبشار افزوده اند.

درصورتیکه قصد سفر و دیدن آبشار کرودی کن دارید باید به استان چهارمحال و بختیاری سفر کنید .و از شهرستان لردگان عبور کنید و سپس به منطقه حفاظت شده سبزکوه می رسید,که کوهنوردان و صخره نوردان می توانند به این آبشار بزرگ و پر اب برسند,ادرس دقیق تر ان ( ۵۵ کیلومتری شمال لردگان مابین روستاهای معدن و کلارمویی ) می باشد.

آبشار کرودی کن

ابشار بزرگ کرودی کن طولی ۱۲۰ متری دارد که بصورت دو تیکه می باشد ,یعنی طي دو مرحله ۵۰ و ۷۰ متري سرازير مي شود.

تنگه زندان دارای آبشار های زیادی می باشد که بالغ بر ده آبشار در این دره و منطقه وجود دارد,اما به دلیل منطقه کوهستانی گردشگران زیادی نمی توانند بازید کنند.بهترین زمان برای سفر به این منطقه از اردبیهشت تا اواخر مرداد می باشد که هوایی معتدل دارد

 آبشار کرودی

 آبشار کرودی

امتیاز شما

[Total: 0 Average: 0]

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr